trendear

Sıfır Km Araca Trafik Sigortası

Sıfır Km Araca Trafik Sigortası

Sıfır km bir araç kullanmanın elbette ne kadar avantajlı olduğu yadsınamaz fakat ilerisi için öngörüde bulunmak zordur. Sıfır km araca trafik sigortası, trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları maddi olarak karşılamaktadır. Pek çok otomobil firması, trafik sigortasının yanında kasko hediyesini ihmal etmemektedir.

Sıfır km bir araç hasarsız ve temiz olduğundan ayrıca bakım ve onarım gibi ihtiyaçlar olmadığından sorun çıkarmadan kullanılmaktadır. Kullanımla ilgili sorunları olmayan araçlar, güvenlik ve rahatlık bakımından avantajlıdır. Büyük bir özenle alınan aracın; herhangi bir hasar görmemesi, çizilmemesi, yıpranmaması, çok dikkat edilen noktalardır.

Trafikte karşılaşılacak sorunlarla ilgili nasıl olsa hasarsız kullanılıyor ve yolda pürüz çıkarmıyor diye bunlarda da tedbirin elden bırakılmaması gerekir. Trafik sigortasının yanında gerekli görülen kaskodan kaçınıldığında, büyük emek ve birikimle alınan bu araçlar, büyük maddi hasarlar çıkarabilir.

Sıfır Km Araçlara Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Sıfır km araçlarda zorunlu trafik sigortası, şirketlerin verdiği tekliflere göre değişir. Araba aldığınızda, hemen bir sigorta şirketine gidebilir ve sizin için en uygun sigorta ve kasko çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Şirketlere özel kampanyalar ve indirimler, sizin için en uygun ve kapsamlı teklifi verenleri tercih etmeniz için caziptir. Aracınıza sigorta yaptırma aşamaları şu şekildedir;

  • Araç tercihinden sonra, sigorta şirketlerinden tahmini teklif
  • Taşıt ruhsatı alımı
  • Bilgi ve belgeler ışığında sigorta şirketiyle anlaşma sağlama

Sigorta şirketi seçme konusunda çabuk ve düşünmeden karar vermek, her zaman avantajlı bir tercih yaptığınız anlamına gelmez.

Sıfır Km Araca Trafik Sigortası Yaptırırken Teklifleri Değerlendirme

Trafik sigortası primleri, bazı faktörlere göre belirlenmektedir. Trafik sigortasıyla ilgili teklifleri ele alırken birim fiyatlarda da tereddüt yaşamanız olasıdır. Bununla ilgili teklifleri karşılaştırırken, fiyatların hangi faktörler baz alınarak belirlendiğini bilmeniz, aydınlatıcı olacaktır. Daha önce kullandığınız araç üzerinden bir sigortanız varsa, bunu kullanmaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz fakat araç değerleri birbirine denk olmadığından, böyle bir durum söz konusu olamaz. Bununla ilgili şirketlerin çözümüyse, araçların değeri arasındaki fiyat farkının belirlenmesi ve eski poliçeye eklenerek, devam edilmesidir.

Sıfır km araca trafik sigortası yaptırmak, sigorta maliyetlerinde biraz daha ödemeye yapmayı da beraberinde getirir. Her birey ve taşıt için çıkarılan pirimler, değişiklik göstermektedir. Yeni aldığınız aracınıza trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız, mangırlar.com üzerinden ve telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

15.01.2023
1.439
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Mangırlar Sigorta
Mangırlar Sigorta
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Alemo Dijital tarafından güçlendirilmiştir.