trendear
trendear

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortasının Avantajları

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortasının Avantajları

Her gün trafiğe çıkan milyonlarca insandan biri siz olabilirsiniz. Olası bir kaza durumunda, alınabilecek en gerekli önlemlerin başında, trafik sigortası ve kasko gelmektedir. Trafik haricinde başınıza gelebilecek; yangın, sel gibi kazalardan, hırsızlığa kadar her maddi kayıpta şirketinize güven duyabileceğinizi bilirsiniz. Kaskonun zorunlu trafik sigortasıyla karıştırılması, günümüzde hala mümkündür. En temel yönleriyle birbirlerinden ayrılan noktaları, burada iyi bilmek gerekir.

Öncelikle kazalar olmak üzere aracınız, eviniz çeşitli nedenlerden dolayı hasar gördüğünde, oluşan zararı karşılayan sigorta türü, kasko sigortası olmaktadır. Zorunlu olarak yapılan trafik sigortasıysa, karşı aracın korunması yönünde hizmet sunar.

Kasko Sigortasının Avantajları

Kaza durumunda zorunlu trafik sigortasıyla birlikte kasko yaptırmak, şirketin size sunduğu ana güvencenin haricinde, poliçenizdeki ek güvenceleri gerçekleştirmesiyle avantajlıdır. Araç sahibinin faydası için gereken tüm olanaklarla, yanınızda olur. Kasko sigortasının avantajları şu şekilde değerlendirilebilir;

 • Yalnızca karşı taraftan değil, sizden kaynaklı olan hasarları da karşılar.
 • Çekici hizmeti gereken yolda kalma ve kaza durumunda, yanınızdadır.
 • Aracınız arıza ve kaza durumunda bakım ve onarım sürecindeyse, yedek araç temin eder.
 • Hırsızlık durumunda da geçerliliğini korumaktadır.
 • Kaza esnasında meydana gelen ölüm ve yaralanma durumlarında destek vermektedir.
 • Doğal afetlerin yarattığı hasarı karşılar.
 • Farklı ek hizmetlerle mağduriyetleri giderebilir.

Karşılaşabileceğiniz bu kötü sürprizlerde nelerden yararlanabileceğinizi bilmeniz, sorunları daha kolay çözmenizde olumlu etki yaratır.  

Sıfır Km Araç Aldığınızda, Kasko ve Araç Sigortasıyla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Sıfır km araç aldığınızda, araç sigortası mutlaka yaptırmalısınız. Yeni aracınıza sigorta yaptırırken genel olarak fiyatlandırmayla ilgilenmeniz doğaldır. Araç sigortası ve kasko fiyatlarının araç üzerinden belirlendiği ifade edilse de bu konuda etkili olan faktörler çeşitlidir. Kasko ve araç sigortası fiyatları belirlenmesinde önemli kıstaslar şöyledir:

 • Kasko ve trafik sigortasının primleri
 • Kaza geçmişi
 • Taşıt sahibinin yaşı
 • Aracın kayıtlı olduğu şehir

Sıfır km bir araç aldığınızda, araç sahibi olarak daha yüksek prim ödeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Kasko ve zorunlu trafik sigortası için, pek çok farklı şirketten farklı meblağ teklifleri alınabilir. Bazen öyle durumlar yaşanır ki araç ruhsatı henüz hazır değilse bile şirketler net olmayan cazip teklifler sunabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak aracınız için kasko ve araç sigortası teklifi almak isterseniz, mangırlar.com üzerinden ve iletişim numaramızdan yetkililerimizle kolayca iletişim kurabilirsiniz.

1.152
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Web Tasarım